maszyna pomiarowa zeiss mmzg 30/60/20

Poznaj usługi firmy Hydrotor S.A.

ZEISS MMZG

Współrzędnościowa maszyna MMZG 30/60/20 wyprodukowana przez koncern Carl Zeiss pozwala na pomiary w zakresie: X-3000, Y-6000, Z-2000 mm z bardzo wysoką dokładnością. Nieprzekraczalny błąd pomiaru długości MPEE wynosi 3,5+L/400 [µm]<12. Aby zwiększyć możliwość pomiaru dużych części maszyna została posadowiona na podporach o wysokości 700mm. W ten sposób prześwit pod portalem został zwiększony do 3200mm.

Opcja navigator umozliwia skanowanie z prędkościami do 350mm/s i pozwala dobrać optymalną prędkość skanowania w zależności od rodzaju mierzonej cechy(pozycja, średnica, błąd kształtu) oraz tolerancji.

Tego typu maszyna wykorzystywana jest do pomiaru dużych korpusów, wałków a także kół zębatych, które ze względu na bardzo wąskie tolerancje wymagają użycia bardzo precyzyjnych maszyn pomiarowych. Dzięki użyciu aktywnej głowicy skanujacej Zeiss VAST możliwe jest prowadzenie pomiarów przy wykorzystaniu końcówek wykonanych z włókna węglowego o długości dochodzącej do 1200 mm.

Pinola maszyny współrzędnościowej jest zabezpieczona przed kolizją specjalną kurtyną świetlną. Przecięcie strumienia światła przez przesuwaną tuleję powoduje wyłączenie napędów maszyny zanim dojdzie do kolizji.

Skanująca aktywna głowica Zeiss VAST gold zamocowana została w specjalnym adapterze, który w przypadku ewentualnej kolizji odchyla głowicę, zapobiegając jej uszkodzeniu.

WIEDZA

Precyzja w dużym wymiarze - "MECHANIK" NR 12/2012

“Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. w Tucholi jest największym polskim producentem elementów hydrauliki mobilnej. Grupa Kapitałowa HYDROTOR zatrudnia ponad 700 pracowników w pięciu spółkach. W dwóch spółkach, zlokalizowanych na terenie Tucholi, pracuje ponad 430 osób. Podstawowy asortyment produkcji stanowią tam wysokociśnieniowe pompy zębate, pompy olejowe, rozdzielacze i zawory hydrauliczne. W zakładzie w Lubaniu Śląskim produkowane są natomiast cylindry hydrauliczne. (…)”

Cały artykuł w “MECHANIK NR 12/2012” oraz do pobrania w załączniku:

Precyzja w dużym wymiarze

Pomiarowy gigant - MM Magazyn Przemysłowy - 12(123)2012

“Pomiarowy Gigant” i jego możliwości.

 

Przykładowe wyniki pomiarów z maszyny ZEISS MMZG 30/60/20
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com